Piotr Stankiewicz, autor „Sztuki życia według stoików”, urodził się 1983 roku. W roku 2013 zadebiutował tomem wierszy „Elementarz” (wyd. Mamiko), w 2014 w wydawnictwie W.A.B. ukazuje się jego „Sztuka życia według stoików”. Obecnie pracuje nad kolejną książką poświęconą filozofii stoickiej: tym razem będzie to krytyczna analiza jej ograniczeń i problemów jakie się z nią wiążą.

Reszta nie jest milczeniem, ale jest mało ważna.

Uchylając jednak jej rąbka: w dzieciństwie zdarzyło mu się, że ksiądz, który przyszedł po kolędzie, zobaczył w domu teleskop i przepowiedział mu, że „w tych gwiazdach Boga znajdzie”. Z Bogiem sprawa jest skomplikowana, ale znalazł drogę do kilku innych rzeczy. Jest magistrem astronomii i filozofii, choć ciągle nie umie zgrabnie odpowiedzieć na pytanie czy i dlaczego jedno z drugim się łączy.

Doktorant filozofii, stypendysta m. in. Fundacji Kościuszkowskiej i Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Spory kąsek 2012 i większość 2013 roku spędził w Omaha w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka pod Warszawą. Tęskni za żeglarstwem. Pisze.